ارتباط در پیام‌رسان تماس با مهرگان نسوز
واشر لاستیکی آب بندی

واشر لاستیکی آب بندی

واشر لاستیکی آب بندی، یک قطعه مهم در صنعت و مکانیک است که به وسیله‌ی ایجاد یک مهره لاستیکی بین دو سطح، از نشتی و ورود آب و مواد غیرمطلوب به داخل جلوگیری می‌کند. این نوع واشر در واقعیت تأثیر بسزایی در عملکرد و ایمنی سیستم‌ها و اتصالات مختلف دارند. در ادامه با این نوع واشر به طور جزئی تر آشنا خواهید شد.

 واشر لاستیکی نسوز

واشر لاستیکی نسوز

واشر لاستیکی آب بندی چیست؟

واشر لاستیکی آب بندی، یک درزگیر مکانیکی می باشد که بین دو سطح را پوشش می دهد. واشر آب بندی از جنس لاستیک، چوب پنبه یا کاغذ، فلز، مس و فوم می باشد. واشرها با توجه به پذیرش بودنشان، کاربردهای زیادی دارند. از کاربردهایشان می توان به کاهش لرزش یک سطح، آب بندی و کاهش نشتی و کاهش اشاره کرد.

کاربرد واشرلاستیکی آب بندی

یکی از قدیمی ترین واشرها، واشر آب بندی لاستیکی می باشد. این نوع واشرها، در صنعت های مختلفی کاربردهای متفاوتی دارند از جمله:

 • واشر لاستیکی آب بندی در خودرو
 • واشر لاستیکی در صنعت
 • واشر لاستیکی در پزشکی
 • واشر لاستیکی در صنایع غذا و آشامیدنی

بعد از بررسی کاربردهای واشرهای آب بندی، مشخص میشود که این نوع واشرها در همه ی زندگی انسانی نقش به سزایی دارد. یکی از مهم ترین واشر های پلاستیکی واشرهای پلاستیکی نسوز است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

قیمت واشر لاستیکی آب بندی

قیمت واشر های لاستیکی آب بندی به عواما مختلفی بستگی دارد. یکی از کاربردهای واشرهای لاستیکی استفاده در حمل و نقل می باشد. این امر باعث می شود که خرید و فروش واشر لاستیکی، در حمل و نقل از اهمیت بالایی برخوردار باشد. واشر لاستیکی آب بندی باعث افزایش ایمنی و طول عمر و کارایی وسایل می شود. از جمله فواید خرید واشر لاستیکی و حتی فروش آن می توان به افزایش عمر قطعات اشاره کرد.

به طور کل زمان های قدیم برای جلوگیری از نشتی آب از یک فیلتر آب استفاده می کردند. یکی از ابزارهای کوچک و بسیار پرکاربرد می توان به واشر لاستیکی اشاره کرد. واشر لاستیکی مانند لوله پلاستیکی بسیار مقاوم است و همین طور قیمت واشر پلاستیکی آب بندی بسیار مناسب می باشد.

کاربرد واشر لاستیکی نسوز چیست؟

واشر لاستیکی نسوز از جنس لاستیک یا فلز می باشد. کاربرد هر واشری، اتصال بین لوله ها و سطوح می باشد. برخی از واشرهای پلاستیکی، بر طبق موادی که در آنها به کار رفته قابلیت نسوز بودن دارند. این مدل واشرها از ورقه های مقاوم در برابر حرارت ساخته شده است که باعث نسوز شدن این واشرها می شود.

واشر لاستیکی نسوز، کاربردهای زیادی نیز دارد که شامل موارد زیر می باشد:

 • اتصال و بسته بندی در صنایع گوناگون
 • سردخانه ها
 • چیلرها
 • پمپ ها
 • ذوب فلزات
 • پتروشیمی ها
 • پمپ های بنزین
انواع واشر های لاستیکی نسوز

واشرهای لاستیکی یا آب بند به طور کلی به دو صورت دو دونوع لاستیکی و فلز و لاستیکی وجود دارد که نوع دوم در محیط هایی با فشار بالا استفاده میشود. نوع اول یعنی واشر های لاستیکی انواع مختلفی دارد که به شرح زیر می باشد:

کلام پایانی

واشر لاستیکی، برای آب بندی مناسب است و باعث جلوگیری از نشتی آب می شود. یادتان باشد که برای خرید یک واشر لاستیکی خوب، حتما از نمایندگی های معتبر و فروشگاه های قابل اعتماد اقدام کنید. این مجموعه با ارائه خدمات پس از فروش و تضمین کالا، به شما در حفظ سرمایه و وقتتان کمک بسیار زیادی خواهد کرد. پس یادتان باشد که خرید این قطعات را از مکان های معتبر انجام دهید. ما در این مقاله، به تعریف واشر لاستیکی آب بندی ، قیمت و خرید واشر لاستیکی، واشر لاستیکی نسوز، انواع واشر و کاربرد آنها پرداختیم.

شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و استعلام قیمت انواع واشر لاستیکی آببندی با تیم مهرگان نسوز در ارتباط باشید. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما واقع شده و برای شما مفید باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X