ارتباط در پیام‌رسان تماس با مهرگان نسوز
نمد صنعتی

نمد صنعتی (Industrial Felt)

نمد صنعتی یکی از کهن ترین و تاریخ دار ترین ورق های مورد استفاده در صنایع مختلف میباشد که صاحبان صنایع تجربه خوشی از استفاده از این محصول داشته و دارند. اما چیزی که در قدیم وجود داشت نمد های طبیعی بود که نمیتوانست به خوبی پایخگوی نیاز های کارخانجات باشد و نمد های صنعتی جای آنها را گرفتند و وارد بازار صنعت و تولید شدند.

نمد صنعتی چیست؟

نمد صنعتی یک ترکیب فشرده شده قوی است که از مواد اولیه حصیر نبافته شده همگن و پشم معمولا گوسفند با ضخامت خیلی زیاد نسبت به سایر ورق ها تولید میشود. این نمد های صنعتی به دلیل ویژگی های خوب و همچنین خواصی که دارند در صنایع مختلفی در بازار تولید و خدمات استفاده میشوند که در ادامه مفصل تر درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

البته در تولید نمد صنعتی پشم های مختلفی مانند پشم گوسفند بصورت رشته های بلند به کار گفته خواهند شد که بصورت طبیعی اصلی خود چنین قابلیتی نمیتوانند داشته باشند.

خرید نمد صنعتی

نمد صنعتی

ویژگی های نمد های صنعتی

خواص و ویژگی های نمد های صنعتی به قدری زیاد و قابل توجه هستند که نمیتوان در یک مقاله درباره آنها بصورت کامل و مفصل توضیح داد پس به اشاره به تعدادی از مهمترین و کاربردی ترین آنها بسنده میکنیم.

  1. نمد صنعتی دارای ساختار الیاف فیبری است که میتواند آّ را در خود جذب و انتقال دهد و گاز های جامد یا معلق مثل مه را فیلتر نماید.
  2. ساختار همگنی که دارد این امکان را فراهم کرده که به سادگی و بدون شکستگی با برداشتن سطح نمدی جایگزین شود.
  3. انعطاف پذیری بالایی که دارد باعث بازگشت به اندازه اصلی بعد از فشرده سازی میشود.
  4. جذب انرژی بالا و جلوگیری از اتلاف انرژی
  5. حفظ خواص و ویژگی ها از -40 تا 100 درجه

کاربرد های نمد صنعتی

کاربرد های نمد صنعتی دربخش های زیادی از صنایع متفاوت قابل پیگیری است و میتوان از این نمد های ورقی شکل برای دسته بندی های گوناگونی استفاده کرد. یکی از این صنایع خودرو سازی است که عموم مردم با آن سر و کار داشته و داخل کاپوت ماشین هایشان آن را دیده اند. صنایع پتروشیمی، جایگاه های سوخت و نیروگاه ها نیز از این ورق های نمدی صنعتی استفاده میکنند.

صنایع دیگری که استفاده از نمد صنعتی در آنها کاربرد خوبی دارد شامل: کاسه نمد، پولیش، کاغذ سازی، سمباده سازی، تولید واشر های آب بندی و همچنین روغن گیری میباشند.

جهت اصلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با تیم ما در مهرگان نسوز در ارتباط باشید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X