ارتباط در پیام‌رسان تماس با مهرگان نسوز
واشر پاکتی تفلونی

واشر پاکتی PTFE

واشر پاکتی PTFE واشر ترکیبی منحصر به فرد

واشرها و آببندها نقش مهم و موثری در صنایع مختلف ایفا می کنند. یکی از انواع واشرهای نسوز پرکاربرد که به دلیل داشتن مشخصه های منحصر به فرد به جایگاه ویژه ای در صنایع دست پیدا کرده است، واشر پاکتی PTFE، واشر پاکتی ptfe یا ptfe enveloped gasket می باشد.

واشر وسطی معمولا فلزی یا از جنس واشر کلینگریت است. این قطعه، اتصال میان دو سطح یا بین پیچ و مهره ها را استحکام می بخشد و به آب ابندی آن کمک بسزایی می کند. واشر پاکتی PTFE

 

ptfe یا تفلون مخفف پلی تترافلورواتیلن بوده و از خواص و شیمیایی ویژه ای می باشد. این پلیمر در صنایع مانند پتروشیمی، صنایع غذایی و پلی دارو و نفت و گاز عملکرد خوبی از خود نشان داده است. واشر پاکتی PTFE نیز از این پلیمر تولید شده است. این واشر نسوز از جمله وشرهای غیرفلزی و نسوز است که در مواد شیمیایی، اسیدی و حلال ها، مقاومت خوبی را برخوردار است.

نقاط ضعفی که در واشرهایی چون گسکت تفلونی وجود دارد، آسیب پذیری آنها در محیط های پرفشار یا در سرد با جریان سیالات می باشد. به کمک روکش های PTFE  که بر روی این واشرها کشیده می شود، تا حد زیادی جلوی این مخرب گرفته خواهد شد.

در ادامه قصد داریم در کاربردها و مشخصه های واشر پاکتی PTFE اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

 

 

واشر پاکتی PTFE چه کاربردهایی دارد؟

واشر پاکتی تفلون  PTFE در صنایع الکترونیکی از جمله صنعت برق، صنایع غذایی، آشامیدنی، دارویی و بهداشتی، در آزمایشگاه ها و لابراتوارهای دارویی و در صنایع پتروشیمی و تولید مواد شیمیایی برای کاربرد می باشد. این محصول در آب بندی موتورهای الکتریکی و برقی، موتور آب و کف کش ها و همچنین برای قطعات مقاوم سازی و وسایل برقی و ترانسفورماتور ها در برابر حرارت، سایش یا نفوذ مواد شیمیایی مخرب مورد استفاده قرار می گیرد.

واشر پاکتی PTFE در آب بندی و استحکام لوله های انتقال مواد شیمیایی نیز کارایی دارد چرا که این محصول در معرض سیالات خورنده، اسیدی و قلیایی و همچنین در دما و فشار زیاد از خود مقاومت خوبی نشان می دهد.

آشنایی با مشخصه های واشر پاکتی PTFE

واشر روکش PTFE

ویژگی های واشر پاکتی PTFE یا واشر پاکتی تفلون در موارد زیر خلاصه می شوند:

  • داشتن دمای ذوب بالا و تحمل حرارت در محدوده دمایی 200- تا 250 درجه سانتیگراد
  • مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، اسیدها و دیگر حلال ها
  • واشری نسوز با ضریب اصطکاک پایین و داشتن خاصیت ضد سایش
  • جریان عایق الکتریسیته و داشتن ویژگی  الکتریکی بالا
  • مقاومت در برابر نفوذ گازها
  • مقاومت در برابر عوامل جوی، محیطی و اشعه فرابنفش خورشید
  • مقاومت در برابر کشش، ضربه و فشار
  • مقاومت در برابر پارگی و تغییر شکل
  • دارای لایه محافظ از جنس تفلون
  • داشتن خاصیت ضد چسبندگی بالا

جهت مشاوره و استعلام قیمت می توانید با مجموعه مهرگان نسوز در ارتباط باشید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X