ارتباط در پیام‌رسان تماس با مهرگان نسوز
پکینگ گرافیتی نسوز

پکینگ گرافیتی نسوز چیست؟

پکینگ گرافیتی نسوز (نخ گرافیت خالص سیم دار) کاربردهای گسترده‌ای در صنایع مختلف دارد. به آن ها نخ نسوز گرافیتی نیز گفته می‌شود. ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع از نخ‌ها مانند مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، حرارت و… باعث شده است که بتوان برای کاربری‌های مختلف از پکینگ گرافیتی نسوز که در انواع مسلح شده و غیر مسلح وجود دارند استفاده نمود.

پکینگ گرافیتی

پکینگ گرافیتی نسوز

پکینگ نسوز گرافیتی  در واقع می توان گفت یک نوع الیاف است که مقاومت بسیار خوبی در برابر حرارت دارد.  این نوع پکینگ را با نام نخ نسوز گرافیتی نیز می شناسند. موارد استفاده و کاربردهای نخ نسوز بسیار فراوان است. از این نوع نخ به سبب ویژگی ها و مقاومت خوبی که دارد در نیروگاه های مختلف در صنایع پتروشیمی ، کشتی سازی و … برای مصارف گوناگونی به کار گرفته می شود.

از گرافیت در صنایع نسوز استفاده می شود. به دلیل مقاومت در برابر درجه حرارت بالا و همچنین مقاومت خوب شیمیایی ، گرافیت گزینه ای عالی برای تولید مواد نسوز به شمار می رود. دسته بندی پکینگ گرافیتی نسوز بر اساس درجه حرارت آن صورت می گیرد. انواع مختلف نخ نسوز گرافیت در بازار وجود دارد

این نوع نخ در واقع با پنبه ، الیاف شیشه ، سیم مسی ، فیبر کربن و سیم فولادی ضد زنگ می توانند تقویت شوند. یکی از این انواع پکینگ گرافیتی نسوز نوع سیم دار می باشد که با توجه به ویژگی های خاصی که دارد کاربرد آن گسترده است. از کاربردهای رایج آن می توان به درزگیری در دما و فشار بالا در بخش های مختلف اشاره نمود.

 

خصوصیات و ویژگی‌های پکینگ گرافیتی نسوز

پکینگ گرافیت خالص سیم دار از ویژگی های برجسته نخ گرافیتی نسوز سیم دار این است که می تواند در برابر حرارت ، مواد شیمیایی ، فشار بالا ، کشش  مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد. برای این که مقاومت این نوع از نخ ها را افزایش دهند برخی از انواع آن را با سیم های فلزی و روغن سیلیکون می بافند تا بتوانند مقاومت شیمیایی و مکانیکی آن را بالا ببرند. پکینگ گرافیتی سیم دار یکی از این انواع نخ های نسوز بافته شده با سیم های فلزی است.

کاربردهای پکینگ گرافیتی نسوز و انواع آن

استفاده از پکینگ گرافیتی نسوز در صنایع مختلفی مانند خودرو سازی ، صنایع گاز ، در تولید پارچه های ضد حریق در صنایع نفت و همچنین برای درزگیری کوره ها و فلنج ها رایج است. از نخ های نسوز همچنین می توان به عنوان واشر و عایق حرارتی نیز استفاده کرد.

از دیگر کاربردهای پکینگ گرافیتی نسوز می توان  استفاده از آن در موارد پزشکی و صنایع غذایی نام برد. پکینگ گرافیتی نسوز قادر هستند درجه حرارتی در حدود 550 درجه سانتی گراد را تحمل کنند. در خصوص انواع پکینگ نسوز گرافیت باید بگوییم که این نوع از نخ های نسوز در انواع گرافیت خالص، گرافیت مسلح شده ، نخ تفلون گرافیت ، نخ مسلح شده با سیم اینکونل و … می باشند.

برای خرید و استعلام قیمت پکینگ گرافیتی نسوز با ما در ارتباط باشید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X