ارتباط در پیام‌رسان تماس با مهرگان نسوز
واشر لاستیکی منجید دار

واشر لاستیکی منجید دار

واشر لاستیکی منجید دار نسبت به سایر محصولات مشابه قیمت مناسبی در بازار دارد، که برای مصارف صنعتی و تأسیساتی به کار می رود. واشر منجید دار با ساختار خاص خود باعث مقاومت بیشتر بین دو فلنج یا اتصالات می شوند. این نوع واشر می تواند نسبت به نوع پلیمر و مواد اولیه ی به کار رفته در آن، با ویژگی های مختلفی مانند انعطاف پذیری، مقاومت، توان فیزیکی و … تولید شوند.

 

واشر لاستیکی منجید دار چیست؟تولید واشر لاستیکی منجید دار

از قدیم تا حال ورق لاستیک همیشه جزو کاربردی ترین لوازم زندگی ما بوده است. با هدف ایجاد مقاومت بیشتر لاستیک، نخ الیاف مصنوعی(پلی استر) یا کتان را در ساختار آن به کار می برند که به این نوع لاستیک، منجید می گویند.

ین لایه ها با توجه به ضخامت و مصرف می تواند از یک الی چهار متغیر باشد لاستیک منجید ویژگی های فراوانی دارد که می توان به افزایش تحمل گرما و مقاومت نسبت به اشعه های مخرب، کاهش انتقال حرارتی و جریانات الکتریکی، انعطاف پذیری زیاد و مقاومت در برابر خوردگی و فرسودگی اشاره نمود. واشر لاستیکی منجید دار قیمت پایینی در بازار دارد، که برای مصارف صنعتی و تأسیساتی به کار می رود. واشر لاستیکی منجید دار با طراحی خاص خود باعث مقاومت زیاد بین دو فلنج (اتصال لوله) و جلوگیری از نشتی می شوند.

متریال سازنده واشر لاستیکی منجید دار

واشر لاستیکی منجید دار از پلیمری به نام الاستومر ساخته شده است که به آن قابلیت ارتجاعی می بخشد. الاستومر از دو واژه ی «الاستو» (ارتجاعی) و «مر» (پلیمر) ساخته شده ‌است که در لاستیک سازی استفاده می شوند.

واشر لاستیکی منجید دار می تواند نسبت به نوع پلیمر و مواد اولیه ی به کار رفته در آن، با ویژگی های مختلفی مانند انعطاف پذیری، مقاومت، توان فیزیکی و … تولید شوند. که به معرفی انوع پلیمر آنها می پردازیم:

  1. استایرن بوتادین (SBR (STYRENE-BUTADIENE : SBR دارای مقاومت بیشتری در مقابل سایش، روغن ها و اسید ها می باشد. قابلیت تحمل دمای حداقل 55- تا حداکثر 120+ درجه سانتی گراد را دارد.
  2. نئوپرن (CR (CHLOROPRENE) (NEOPRENE : مقاومت متوسط در برابر اسیدها و محلول دارد. اما در مقابل روغن ها مقاومت بسیار خوبی دارند. تحمل دمایی مشابه پلیمر قبلی را دارد.
  3. اکریلو نیتریل بوتادین BUNA-N) NBR): تنها تفاوت این پلیمر، نسبت به دو لاستیک قبلی ضعف مقاومت در مقابل اکسید کننده های قوی می باشد.
  4. اتیلن پروپیلن دی ان مونومرEPDM : مقاومت بالا در مقابل اسیدها اما دارای ضعف در مقابل روغن ها. قابلیت تحمل دمای حداقل 55- تا حداکثر 180+ درجه سانتی گراد دارا می باشند.
  5. فلوئورو کربن FLUOROCARBON )VITON): مقاومت بالا در مقابل روغن و اسیدها اما دارای ضعف برای استفاده در مقابل بخارها. قابلیت تحمل دمای حداقل 55- تا حداکثر 230+ درجه سانتی گراد را دارد.
  6. لاستیک طبیعی NR) NATURAL RUBBER): دارای مقاومت بالا در مقابل اسیدها اما ضعیف در برابر روغن ها. برای استفاده در دمای 55- تا 95+ درجه سانتی گراد مناسب هستند.

برای اطلاعات بیشتر و خرید این محصول با ما در ارتباط باشید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X