ارتباط در پیام‌رسان تماس با مهرگان نسوز
گسکت DONIFLON 2020

معرفی گسکت DONIFLON 2020

گسکت  DONIFLON 2020چیست؟

گسکت  DONIFLON 2020با رنگ صورتی، از PTFE و سیلیکا ساخته شده است.  در ساختار این گسکت که از برند DONIFLON می باشد از سیلیکا استفاده شده است. علت کاربرد سیلیکا در این نوع گسکت، افزایش مقاومت آن بوده است. سیلیکا از دسته فلزات می باشد که کاربردهای بسیار زیادی در صنعت دارد. تراکم این نوع گسکت 7 درصد است. مقاومت شیمیایی گسکت  DONIFLON 2020 بسیار بالا است. با توجه به اینکه ساختار این نوع گسکت به دلیل بکار رفتن سیلیکا بهبود یافته است، استفاده از آن در صنایع مهمی همچون داروسازی و صنایع غذایی توصیه می گردد. این گسکت از نوع تفلونی است و از نظر جنس در دسته  گسکت های فلزی طبقه بندی می شوند. همچنین Frenzelit در  DONIFLON 2020  از نوع Novaflon 200  است. Novaflon 200،  تمامی دستورالعمل های FDA را برآورده می کند. همین خاصیت کمک می کند گسکت DONIFLON 2020 بتواند هم در تولید مواد غذایی و هم در صنعت داروسازی استفاده شود.

ورق گسکت دونیفلون 2020

 

گسکت چیست؟

نشت آب یا هوا یا هر ماده دیگری در ابزارآلات صنعتی، لوله ها یا سایر تجهیزات در صنایع مختلف، نیاز به یک مانع دارد. گسکت  ابزاری است که برای جلوگیری از  هر نوع نشتی موجود در قطعات بکار می رود. در دسته بندی کلی گسکت ها، 5 نوع گسکت وجود دارد. گسکت DONIFLON 2020، از نوع سیلیکونی است. بازه PH این گسکت ها صفر تا 14 است. این موضوع باعث شده است که این گسکت ها برای استفاده در صنایع شیمیایی مناسب باشند. قابل ذکر است که DONIFLON مجموعه ای از مواد واشر درجه بالا بر اساس PTFE اصلی و PTFE اصلاح شده است. همین امر باعث شده است که گسکت DONIFLON مقاومت شیمیایی بالایی داشته باشد و بتواند با طیف گسترده ای از مواد شیمیایی کار کند.

ابعاد استاندارد ورق های گسکت  DONIFLON 2020

گسکت  DONIFLON 2020 بزرگی 1500 x 1500 میلی متر و ضخامت یک ونیم میلی متر، دو میلی متر و سه میلی متر، ابعاد استاندارد هستند. معمولا شرکت های سازنده در صورت درخواست، ابعاد سفارشی را هم تولید می کنند.

قابلیت تحمل دما و چگالی گسکت  DONIFLON 2020

گسکت  DONIFLON 2020دارای حداقل دمای قابل تحمل ، منفی 200 درجه سانتی گراد و حداکثر دمای قابل تحمل  260 درجه سانتی گراد است. چگالی گسکت 4/1 گرم بر سانتی متر مکعب است.

 

قابلیت تحمل فشار، مقاومت کششی و ریکاوری

گسکت  DONIFLON 2020تحمل فشار برابر 80 بار دارد. این نوع گسکت قابلیت حفظ عملکرد در دما و فشار بالا را دارد. قابلیت ریکاوری 45 درصد از خواص این نوع گسکت می باشد. مقاومت کششی این گسکت 14 است.

خاصیت فلکسیتالیک در گسکت DONIFLON 2020

ویژگی فلکسیتالیک در این نوع گسکت، Sigma 500 است. مواد Sigma 500  معمولا برای مواردی مانند صنایع غذایی که تمیزی بسیار مهم است و هر نوع آلودگی می تواند نگران کننده باشد، بسیار مناسب است.

ارزیابی قابلیت ها

گسکت  DONIFLON 2020 از نظر نوع ذرات، دانه درشت است. بر اساس تحقیقات انجام شده، قابلیت مهر و موم شدن گسکت، برتر ارزیابی شده است. همچنین قابلیت مقاومت شیمیایی، عالی و قابلیت مقاومت مکانیکی خوب ارزیابی شده است. این گسکت از نظر شیمیایی تقریباً برای همه مواد به استثنای فلزات قلیایی مذاب مناسب است. گسکت  DONIFLON 2020از استانداردهای BAM، FDA و EN12308 پیروی می کند. برخورداری از استاندارد FDA، استفاده از  این گسکت را در صنایع غذایی امکان پذیر کرده است. این گسکت از طریق ایجاد حایل بین مواد غذایی مختلف و جلوگیری از خراب شدن آن ها از طریق برخورد کردن مواد به یکدیگر، مانع فاسد شدن مواد می شود. همچنین  وجود پلی تترافلورواتیلن یا PTFE باعث ایجاد خاصیت ضد سایشی این گسکت شده است. در نتیجه کاربردهای این گسکت در صنایع افزایش یافته است.  همچنین گسکت  DONIFLON 2020 در صنایع کاغذی و تولید خمیر کاغذ هم کاربرد دارد.

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X